פרופיל החברה

                                                                                             

החברה הכלכלית לחיפה בע"מ נוסדה בשנת 1972 כתאגיד עירוני בבעלות מלאה של עיריית חיפה.

החברה פועלת כזרוע יזמית וביצועית של העירייה בפיתוח פרויקטים רחבי היקף, יצירת עוגנים כלכליים, עסקיים ומסחריים המהווים פלטפורמה ליצירת מקומות תעסוקה, מסחר, תרבות ופנאי.

החברה חתומה על הצלחות עסקיות רבות במסגרתן מאפשרת החברה יצירת שיתופי פעולה אסטרטגיים עם חברות מהמגזר הפרטי והציבורי. מבנה הפעילות העסקי של החברה מכוון ליצירת פרויקטים כלכליים ארוכי טווח ובעלי השפעה חברתית, מסחרית וסביבתית גם יחד.

לחברה הכלכלית מספר חברות בנות המתמחות בתחומי פעילותן.

חברת מת"ם: ייזום, הקמה, ניהול ופיתוח פארק לתעשיות עתירות ידע בתחום המחקר והפיתוח הממוקם במבואותיה הדרומיים של חיפה ומאכלס חברות היי טק בינלאומיות מובילות בתחומן. הפארק מתפרש על שטח של כ-240 דונם  ובו כ- 240,000 מ"ר שטחיים מסחריים מניבים.

חברת פארק מדעי החיים חיפה: ייזום, הקמה ופיתוח של פארק לחברות מתחום הביוטכנולוגיה כקומפלקס ייחודי לתחום מדעי החיים על שטח של כ-31 דונם במבואות הדרומיים של חיפה.

חברת האצטדיון הבינלאומי חיפה בע"מ: ייזום והקמה של אצטדיון סמי עופר בו 30,000 מושבים ביציעים מקורים, המותאם גם למשחקים בינלאומיים. האצטדיון נבנה עפ"י סטנדרטיים בינ"ל ויאפשר חווית צפייה ובילוי שכמוה טרם נראתה בישראל.

חברת היי-סנטר: ניהול ופיתוח של חממה טכנולוגית בשיתוף המדען הראשי של משרד התמ"ת במסגרתה ניתנות הטבות ותמריצים ליזמים וחברות סטארט אפ לפיתוח טכנולוגיות ומוצרים חדשניים לשם הוצאתם לשוק ומסחורם.

 מסמכים