חדשות ואירועים

עיריית חיפה מקימה פארק הספורט בקריית חיים

Local חיפה וקריות 7 פברואר, 2016

 

הפארק, בהשקעה של 17 מיליון שקל, יוקם בסמוך לבית נגלר, ישתרע על שטח כולל של כ-90 דונם ויכלול מגרשי כדורגל, קט-רגל, טניס ומתקני כושר.

עיריית חיפה מקימה פארק ספורטיבי ענק בקריית חיים. הפארק יוקם בסמוך לבית נגלר וישתרע על שטח כולל של כ - 90 דונם ויכלול מגרשי כדורגל, קט-רגל, טניס ומתקני כושר. הקמת הפארק תתבצע על ידי החברה הכלכלית לחיפה.
בהקמת הפארק, אשר ישרת את תושבי קריית חיים, יושקעו למעלה מ–17 מיליון שקל והוא יכלול מגרשי כדורגל, קט רגל, טניס ומתקני כושר. שני מגרשי קט רגל ומתחם כושר פתוח כבר הוקמו בשלבי הבנייה הראשונים והם פועלים כיום בתפוסה מלאה על ידי תושבי השכונה.
מגרשי הכדורגל, שבנייתם כבר החלה, יוכשרו לשמש כמגרשים תקניים מוכשרים עם דשא טבעי לקבוצות נוער ומשחקי ליגה. המגרשים יכללו כ–500 מושבים לצופים, תאורה בטכנולוגיה מתקדמת המותאמת במיוחד לשעות החשיכה, חדרי שירותים ומלתחות ל 4 קבוצות, חדר שופטים, חדר הנהלה וחדר אחזקה. בסמוך למגרשים יוקם חניון רחב לתחבורה ציבורית ופרטית.
מתווה הפארק נבחר על ידי ראש העירייה בשיתוף ועד קריית חיים ומנהל ההנדסה בעיריית חיפה מבין מספר תכניות שהוצעו לפרויקט. הפארק מוקם בהתאמה לצורכי התושבים בשכונה ותוכנן על ידי משרד האדריכלים מילר-בלום וזהר שגב. בחברה הכלכלית מתכננים במקביל להקמת מגרשי הכדורגל את השלב הבא במסגרתו יוקמו 4 מגרשי טניס חדישים בעלות נוספת של כ- 7 מיליון שקלים.
ראש עיריית חיפה, יונה יהב: "פארק הספורט בקריית חיים מצטרף למתקני הספורט המובילים של חיפה ונועד לעודד אורח חיים פעיל ובריא בקרב האוכלוסייה. אצטדיון סמי עופר, היכל רענן כץ - RK ברוממה ומרכז השייט הבינלאומי בחוף השקט הם שהציבו את חיפה על מפת הספורט הבינלאומית ופארק הספורט, כמו יתר מתקני הספורט שהוקמו בעיר, ייבנה בסטנדרטים בינלאומיים גבוהים ויותאם לפעילות גופנית לכל האוכלוסייה.
מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה אור שחף: "הקמת הפארק תאפשר עריכת מגוון פעילויות ספורט בשטח שממוקם דרומית לבית נגלר ועד לאחרונה היה בלתי מפותח. התכנון כולל גם מגרשי חנייה שיאפשרו לבאי הפארק נוחות רבה ויהפכו את הפרויקט לנגיש יותר לתושבי האזור".