חדשות ואירועים - ארכיון

פורסם המכרז לבניית הגג באצטדיון סמי עופר

7 ינואר, 2011

טלי ליבמן  (7.1.2011)

מדובר בגג ייחודי בצורתו ובהיקפו, ששטחו 23 אלף מ"ר - המלבן המרכזי של הגג יהיה פתוח וזהה בשטחו לצורתו של מגרש הכדורגל שמתחתיו, כדי שהדשא יהיה חשוף לקרני השמש

השבוע פורסם המכרז להקמת הגג הייחודי בצורתו ובהיקפו, ששטחו 23 אלף מ"ר, לאצטדיון סמי עופר, הנבנה במבואותיה הדרומיים של העיר. מדובר בגג הגדול ביותר שנבנה אי פעם לאצטדיון בישראל, כשמשקל הפלדה לנשיאת הגג הוא 2,700 טון.
המכרז לביצוע עבודות המסגרת והקירוי לאצטדיון מפורסם על-ידי חברת האצטדיון הבינלאומי חיפה בע"מ, חברה בת של החברה הכלכלית לחיפה. "פרסום המכרז להקמת הגג משתלב היטב בלוחות הזמנים של הקמת הפרויקט", אומר יו"ר החברה הכלכלית לחיפה, ראש העיר, יונה יהב. "הקמת האצטדיון האיכותי ביותר והיפה ביותר בישראל, כאן בחיפה, נמצאת בשלב מתקדם. עם פתיחתו לקהל ברבעון הראשון של שנת 2013 אנו נזכה בחוויית צפייה שכמוה טרם נראתה בישראל. יש למה לחכות".
מנכ"ל החברה הכלכלית, גל פלג, מציין כי בניית האצטדיון מתקדמת בקצב מואץ ולאור היקף הבנייה, הוצבו באתר מספר מנופים שעובדים במקביל. "שטחו של גג האצטדיון הינו חסר תקדים בהיקפו - 23 אלף מ"ר", מסביר פלג, "המלבן המרכזי של הגג יהיה פתוח וזהה בשטחו לצורתו של מגרש הכדורגל שמתחתיו, כדי שהדשא יהיה חשוף לקרני השמש".
"הגג יהיה מורכב משלושה אזורים. רוב שטחו יורכב מחומר מבודד שמגן על היציעים והצופים מפני גשם ושמש ומשמש גם כמבודד אקוסטי. בחלקו הפנימי, מסביב למלבן הפתוח שמעל כר הדשא, תמוקם רצועת קירוי שקופה באורך של עשרה מטרים. החלק החיצוני מוכר בעולם בשם בולנוס, והוא ישלים את מעטפת הגג. כל השטח החיצוני יכוסה בקירוי בתכנון וגוון ייחודי, שיעניק למבנה את המראה הזהוב. מכלול הגג יוקם על גבי קונסטרוקציית פלדה במשקל של 2,700 טון".
כפי שכבר פורסם, אצטדיון סמי עופר נבנה במימון העירייה, המועצה להסדר ההימורים בספורט ובזכות תרומתו של איש העסקים סמי עופר. את הקמתו מלווה ועדת היגוי מקצועית, שבראשה עומד יו"ר חברת האצטדיון, איש העסקים שמשון הראל.