חדשות ואירועים - ארכיון

פארק ההיי-טק הרווחי בסין ישתף פעולה עם מת"ם

29 דצמבר, 2010

הפארק שבשנחאי משתרע על כ-2.5 מיליון מ"ר של שטחי משרדים ומבנים ופועלות בו כ-1,500 חברות המעסיקות 120 אלף עובדים
טלי ליבמן

 

פארק ההיי-טק הרווחי ביותר בסין יחתום על הסכם שיתוף פעולה עם פארק מת"ם. כך סוכם לאחר שמשלחת של כ-15 מנהלי חברות כלכליות, מפעלי היי-טק ופקידים בכירים, התארחה בחברה הכלכלית לחיפה. מ"מ יו"ר החברה הכלכלית לחיפה, עו"ד אלי קולס, סיכם עם מנכ"ל פארק קאווה-ג'ין שבשנחאי, ין ייפאן, על הסכם פארקים תאומים בין פארק מת"ם לפארק שבשנחאי.

 לדברי ייפאן, פארק מת"ם יהיה פארק ההיי-טק ה-17 בעולם והראשון בישראל איתו הוא חותם הסכם פארקים תאומים. משמעות ההסכם היא החלפת מידע, שיתוף פעולה ויצירת לינקים בין אתרי האינטרנט של הפארקים והחברות המאכלסות אותם. פארק קוואה-ג'ין שבשנחאי מכיל כ-2.5 מיליון מ"ר של שטחי משרדים ומבנים ופועלות בו כ-1,500 חברות המעסיקות 120 אלף עובדים. "מבחינת גודלו, זהו פארק בקנה מידה בינוני, אך הוא נחשב לרווחי ביותר בסין", אמר ייפאן.

 "שיתוף הפעולה והסכם הפארקים התאומים משרת אותנו ואת הסינים באותה המידה", אמר עו"ד קולס במהלך ביקור המשלחת. "אנחנו מייצרים חיבורים ישירים בין המחקר והפיתוח הישראלי לבין הייצור הסיני".

 ראש המשלחת משנחאי, סון ג'ו-זואו, סגן מזכ"ל לשכת המסחר והייצוא בשנחאי, ציין כי יש להם ניסיון מוצלח בעבודה עם חברות ישראליות ועם חממות טכנולוגיה מישראל. הוא פנה אל גל פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, וביקש לשוב למת"ם עם משלחת שתתמקד בשיתופי פעולה בתחומי המחקר והפיתוח עם חברות הפועלות בפארק.

 ג'ו-זואו הזמין את נציגי החברה הכלכלית לחיפה לביקור בפארק ההיי-טק בשנחאי, במטרה להעמיק את הקשרים ושיתופי הפעולה בנושאי מחקר ופיתוח בתחומי הטכנולוגיה העילית והביוטכנולוגיה. מתהדקים היחסים והקשרים הכלכליים בין חיפה ושנחאי

 יש לציין כי הקשר הכלכלי והעסקי בין חיפה ושנחאי תופס תאוצה בעת האחרונה. מספר משלחות של פקידים בכירים ואנשי עסקים משנחאי כבר ביקרו בעיר, כאורחי החברה הכלכלית, במטרה לאתר מיזמים כלכליים משותפים.

 רק בתחילת השנה התארחה בחברה הכלכלית משלחת בכירה, בראשותה של יין יצ'ו, מ"מ ראש העיר שנחאי וסגנית מזכיר המפלגה בשנחאי. במהלך הביקור נערך בעירייה טקס חתימה על שני הסכמים. ההסכם הראשון מפרט תוכנית עבודה לשיתוף פעולה לשנים 2011-2010. ההסכם השני הוא הסכם שיתוף הפעולה וכינון קשרי ידידות בין מחוז הונגקו וקריית-חיים. עו"ד קולס אמר במעמד החתימה, כי ההסכם יקדם פרויקטים בתחומי החברה, הקהילה, התרבות, הניהול והפיתוח הכלכלי. כל זאת, במטרה לשפר את איכות החיים בשני הרובעים.

כמו כן, ראש העיר, יונה יהב, ומשלחת מחיפה בראשותו ביקרה בתערוכת "אקספו 2010", שנערכה השנה בשנחאי. זו התערוכה הבינלאומית הגדולה ביותר, שבה מקבלת כל מדינה ביתן. בביתן הישראלי הוקרנה מצגת על חיפה.

בתוך כך, בתחילת השבוע התארחה בחברה הכלכלית משלחת נוספת, של כ-40 נציגי חברות היי-טק מפרובינציית גואנגדונג שבסין. המשלחת, בראשותו של מזכיר המפלגה הסינית של הפרובינציה, באה לבחון אפשרויות לשיתופי פעולה עם חברות מחקר ופיתוח ישראליות בתחומי ההיי-טק.

 עו"ד קולס הופתע לשמוע מאורחיו, כי החליטו לוותר על סיור דומה בגרמניה, כדי להגיע לחיפה ולהיפגש עם גורמי מפתח, כהגדרתם, בתחומי המחקר והפיתוח בעיר. קולס סיכם עם ראש המשלחת כי הדבר הנכון ביותר עבורם ועבור חיפה יהיה הקמת משרד אינטרסים של הפרובינציה הסינית במת"ם.

מסמכים
כתבה