חדשות ואירועים - ארכיון

אלקטרה בנייה ובסט ייזום יקימו את איצטדיון סמי עופר תמורת 138 מיליון שקל

1 אוגוסט, 2010

הצעת הקבוצה הזוכה עמדה על 138.6 מיליון שקל והיא היתה נמוכה ב-75 אלף שקל בלבד מההצעה שהגישה חברת סולל ובונה. עלות הקמת אצטדיון הכדורגל סמי עופר, מוערכת בסכום של למעלה מ-400 מיליון שקל ומימונו מגיע ממקורות שונים.

המכרז להקמת האיצטדיון התפרסם ביולי 2007, והתמודדו בו מספר קבוצות בהן קבוצה משותפת של אלקטרה בנייה ובסט; קבוצה של סולל בונה משיכון ובינוי בשליטת משפחת אריסון; קבוצה של חברת מנרב בשליטת אברהם קוזניצקי וחברת דניה סיבוס שבשליטת אפריקה ישראל, של איש העסקים לב לבייב.

חברת האצטדיון הבינ"ל חיפה, החברה הבת של החברה הכלכלית בבעלות עיריית חיפה, היא זו שערכה את המכרז לבחירת הקבלן הראשי. הבוקר נערך שלב ההתמחרות הסופי והקבוצה הזוכה הוכרזה לאחר פתיחת המעטפות. כעת נערכת חברת האצטדיון הבינלאומי חיפה להחתמת החוזה עם הקבוצה הזוכה ותחילת העבודה של החלק המרכזי בפרויקט תחל בהקדם. סיום הפרויקט מוערך במארס 2013 ובמידה והחברה תסיים את העבודות קודם לתאריך היעד, יזכה הקבלן בבונוסים.

איצטדיון סמי עופר יכלול 32 אלף מושבים מקורים, תאי צפייה ומועדוני אוהדים. תכנון הפרויקט מתייחס עד לרמת הפרטים דוגמת קירבת הצופים למגרש, מרווח הרגליים ביציעים, רוחב המושב, זוויות ראייה אופטימליות לצופים, פיזור הרמקולים, מספר תאי השירותים לנשים ולגברים, גישה ומושבים לנכים, חדרי שופטים, מערכות ניקוז ומחזור המים וקירוי אקוסטי. כמו כן התכנון כולל היבטים חדשניים של בנייה ירוקה ובהם שימוש במערכות מתקדמות למחזור וחסכון בצריכת מים, אקוסטיקה ייחודית, מערכות כריזה מתקדמות המונעות רעשים סביבתיים, הצבת תשתיות בעלות בידוד תרמי ושימוש במערכות לבקרת צריכת האנרגיה.