חדשות ואירועים - ארכיון

חיפה: בתוך ארבעה חודשים יושלמו היסודות לאצטדיון

4 מאי, 2010

חברת הקודחים שבת היא זו שתבנה את היסודות לאצטדיון סמי עופר בחיפה. הקודחים שבת, שההצעה שהגישה במכרז עמדה על 12.9 מיליון שקל, גברה על שלוש חברות נוספות שהשתתפו במכרז.

שמשון הראל, מנכ"ל חברת ההשקעות אמריקה-ישראל, המשמש  בהתנדבות יו"ר חברת האצטדיון, עדכן כי במהלך השבועות הקרובים יבחר הקבלן הראשי לבניית האצטדיון. לדברי הראל, "עבודות העפר והעתקת התשתיות מתקדמות בקצב ובהתאם ללוחות הזמנים תוך פיקוח צמוד". הראל הדגיש כי "הפרויקט מתוכנן על ידי מיטב היועצים בארץ ובחו"ל".

"החברה הכלכלית מייחסת חשיבות רבה למכרז הכלונסאות, המהווה את הנדבך הראשון בהקמת האצטדיון", הסביר מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה עו"ד גל פלג, "הקרקע באתר היא חרסיתית, בלתי יציבה ועל כן מחייבת את חדירת הכלונסאות לתוך עומק הסלע. הקבלן הזוכה התחייב להשלים את העבודה בתוך ארבעה חודשים".

עלות הקמת האצטדיון כ-415 מיליון שקל, שימומנו ממקורות שונים. עיריית

חיפה חתמה על הסכם עם המועצה להסדר ההימורים בספורט על מענק של 135 מיליון שקל, וכן חתמה על הסכם לתרומה של איש העסקים סמי עופר שהאצטדיון ייקרא על שמו, על סך 20 מיליון דולר. 30 מיליון שקל נוספים יגיעו כתוצאה מהפיכת שטח האצטדיון הקיים בקרית אליעזר לבנייני מגורים, כ-75 מיליון שקל ימומנו ממכירת שטחי מסחר באצטדיון והיתרה מחסויות נוספות ומעיריית חיפה.