חדשות ואירועים - ארכיון

כשאצטדיון נולד: הסיבה שבגללה מסי יגיע לחיפה

21 יולי, 2012

 

מאת דורון בן דור 21/07/2012

 

 

 

 

המספרים: 6 קומות, 240 מ"ר, 27,000 טונות ו-30,000 מושבים. היעד: מארס 2013. פלא שאפשר לפנטז על נוכחות אלוהית בחנוכת המתחם?

אצטדיון "סמי עופר", האצטדיון החדש של חיפה, נמצא בשלבי הקמה מתקדמים. שלד האצטדיון והטריבונות התחתונות הושלמו והטריבונות העליונות נמצאות בשלבי סיום. על הטריבונות ימוקמו כ-30,000 מושבים. לפני כחודש החלה הקמתו של גג האצטדיון בשטח של 240 מ"ר ובמשקל 27,000 טונות. קונסטרוקציית הגג מוצבת בימים אלה, על גבי 31 יסודות בטון בצורת V במשקל 94 טון כל אחת. מעל לקונסטרוקציה ימוקמו לוחות הגג בצבע זהב.

צוות ONE יצא לשטח כדי לעקוב מקרוב אחרי העבודות בשטח. בחום הכבד של יולי מאות מהעובדים במתחם לא נחים לרגע. המטרה להכין את האצטדיון למועד המתוכנן במארס 2013. ראש העיר יונה יהב לא יכול שלא להתמוגג לנוכח השלבים המתקדמים של הבנייה. "במארס 2013 כולנו נהיה כאן. אנשים יבואו לראות ולהתרשם מהאצטדיון לא רק בפנים אלא גם בחוץ. הגג שנבנה הוא שגעון פרטי שלי. שקדנו על העיצוב שלו".

היציע המערבי הוא יציע המועדונים וה-VIP. יציע זה הוא בן שש קומות. בקומה התחתונה נמצאים 4 חדרי הלבשה לארבע קבוצות, כפי שנדרש בטורנירים ובמשחקי UEFA.

כל חדר הלבשה מותאם ל-25 שחקנים ולידם משרדים למאמן הקבוצה. פרוזדורים נפרדים מובילים מכל חדר הלבשה למעבר היציאה לאצטדיון, כדי למנוע מגע או חיכוך בין הקבוצות השונות. עוד בקומה הראשונה נמצאים חדרי השופטים והעוזרים.

 

האצטדיון החדש בחיפה. בעוד כחצי שנה זה קורה (עמית מצפה)

הקומה השנייה היא קומת התקשורת. לעיתונאים יש שני חדרי עבודה גדולים, שבכל אחד יש למעלה מ-30 עמדות. בסמוך להם נמצא אולם מסיבות העיתונאים והתדרוכים שלו יש חיבור ישיר לקומה הראשונה, כך שמאמנים ושחקנים יכולים לעלות ישירות לאולם מסיבות העיתונאים.

הקומה השלישית היא קומת הכניסה. פרוזדור ענקי מקיף את כל האצטדיון בקומה השלישית ובו מסעדות, מזנונים, חדרי שירותים וכמובן כניסות ומעברים.

הקומה הרביעית היא קומת המועדונים וה-VIP. הקומה החמישית היא קומת התאים, ה- BOXES, ובקומה השישית נמצאים הקונטרול ותאי השידורים וכן יש בה מסעדה הצופה על האצטדיון.

 

יונה יהב מקבל הסברים על אצטדיון החדש (עמית מצפה)

על השאלה האם יש מחשבות להביא את מסי לחנוכת האצטדיון אמר יהב בהומור: "מסי שוקל להגר לחיפה וזה מה שיהיה", אשרי המאמין.

צפו בשלבים המתקדמים של הבניה: http://www.one.co.il/Article/12-13/1,1,4,0/203022.html 

מסמכים
כתבה