חדשות ואירועים - ארכיון

ברוכים הבאים לאצטדיון החדש בחיפה - המפואר והמשוכלל בישראל

19 אוגוסט, 2012

בארץ עודכן 21:52 19/08/2012

אלי לוי

בעיר הצפונית מכוונים גבוה, מאוד גבוה. עם 30 אלף מקומות מקורים, חדרי הלבשה מפוארים ותו תקן אירופי, אצטדיון "סמי עופר" מבטיח להיות המגרש הטוב בארץ. "אתה לא צריך ללכת לחו"ל לשחק באיזו ליגה אירופית, ליגת האלופות כדי לשחק במקום כזה", אומר גוסטבו בוקולי, שחקנה של קבוצת מכבי חיפה

תשכחו מכל מה שאתם יודעים על אצטדיון כדורגל: דוחק בקופות, מחסור בחניה ומשחקים שמתבטלים בגלל מזג האוויר. האצטדיון החדש שמוקם בכניסה לחיפה אמור להיות בליגה אחרת לגמרי. "האצטדיון כולו יהיה מקורה חוץ מכר הדשא, שיהיה פתוח לקרני השמש. זה בעצם האצטדיון הראשון והיחיד בארץ שכולו יהיה מקורה", מסביר גל פלג, מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה.

עלות הקמת המיזם היא חצי מיליארד שקלים. 30 מיליון דולר תרם איש העסקים המנוח, סמי עופר, שהאצטדיון ייקרא על שמו. "היה פה נציג של אופ"א כדי לעקוב מקרוב אחרי ההתקדמות של הבנייה ואנחנו מקבלי את תקן אופ"א שנקרא 'לבל 4', שזו הרמה הכי גבוהה באירופה לאצטדיונים היום", מוסיף פלג.

סביב האצטדיון יוקם מרכז מסחרי שיכלול מאות חנויות, בתי קולנוע ואפילו מרפאה המתמחה בטיפול בספורטאים. העבודות אמנם רחוקות מסיום אבל בחיפה כבר מכוונים גבוה ושואפים להעביר הופעות של אומנים מחו"ל לאצטדיון הצפוני.

"אתה לא צריך ללכת לחו"ל לשחק באיזו ליגה אירופית, ליגת האלופות כדי לשחק במקום כזה", אומר גוסטבו בוקולי, שחקנה של קבוצת מכבי חיפה. "לא יהיה חסר כלום לשחקן הישראלי פה".

ובהתאם לסטנדרט הגבוה של הבנייה כך גם הציפיות מערב הפתיחה. בחיפה מנסים להביא למשחק הראשון את מסי וכל נבחרת ארגנטינה. אחרי הכול, גם בעיריית חיפה יודעים שכדי למלא 30 אלף מקומות הם יזדקקו לא רק לאצטדיון ברמה הגבוהה ביותר, אלא גם לכדורגל ברמה אחרת.