בשורה מפארק המדע והייטק בחיפה

ניוז חיפה וקריות

26.12.2022

את יום האירוח בחיפה יזמה קהילת הבריאות הדיגיטלית HealthIL, כאירוע לווין לכנס הבינלאומי שנערך השבוע בארץ וכלל סיורים, סדנאות ושולחנות עגולים, שבו השתתפו נציגי החברות Google Cloud, Roche, Bayer, Aws, SOMPO, NVIDIA, Novo Nordisk, Altera וחברות נוספות. יום האירוח התקיים בשיתוף עם קבוצת הנדל"ן מבנה והחברה הכלכלית לחיפה שהינה תאגיד עירוני של עיריית חיפה.

קהילת הבריאות הדיגיטלית HealthIL שהחלה את דרכה בחיפה על ידי המכון הישראלי לחדשנות והחברה הכלכלית לחיפה, נתמכת כיום על ידי משרד הכלכלה, רשות החדשנות, משרד הבריאות, ישראל דיגיטלית והמכון הישראלי לחדשנות, ומטרתו לקדם את תחום הבריאות הדיגיטלית בארץ ובעולם. HealthIL הינה הקהילה הגדולה והמשפיעה ביותר בתחומה בארץ ובעלת שם בינלאומי.

יום האירוח נערך במעבדות הפיתוח של חברת GE Healthcare הממוקמת בפארק המדע והייטק חיפה, שבבעלות קבוצת הנדל"ן מבנה והחברה הכלכלית לחיפה, במטרה לתמוך בפעילות קהילת הבריאות הדיגיטלית, ולחשוף חברות טכנולוגיות בינלאומיות ליתרונותיו הרבים של הפארק בסביבת האקוסיסטם החמה של חיפה הכוללת כבר חברות טכנולוגיה בינלאומיות נוספות, מרכזים רפואיים ומוסדות אקדמיים מובילים, ובכך להפוך למשכנם של מרכזי המחקר והפיתוח של חברות אלו.

הפארק משתרע על שטח של 31 דונמים, ועליו צפויים לקום עוד ארבעה בניינים חדשניים, שיצטרפו לבניין הקיים. שטחם הכולל של חמשת הבניינים הוא כ־85 אלף מ"ר. אדריכלות המבנים הופקדה בידי משרד האדריכלים החיפאי משה צור, כאשר צפי סיום בניית שלב זה מתכונן ברבעון השלישי של שנת 2024. התוכנית המלאה של הפארק כוללת 5 בניינים ייעודיים לתעשיות עתירות ידע, כאשר לפני כשנתיים אוכלס בהצלחה הבניין הראשון בידי חברות ביומד וטכנולוגיה מובילות, וביניהן חממת MindUP,   GE ULTRASOUND, LONZA,SONOVA,  Bio-Rad, Maccabi-Tech ועוד.

סמנכ"לית השיווק של "מבנה", יעל פרי: "שינוי שם הפארק, מפארק מדעי החיים לפארק המדע וההיי-טק, נועד כדי להגביר את השילוב בין הפארק לבין האקו-סיסטם העירוני, הכולל את בתי החולים, מוסדות האקדמיה, חברות המכשור הרפואי וחברות הסטארט אפ שפועלות בעיר. שני הבניינים המפוארים שאנו בונים ימשיכו לחזק את הצלחתו של הפארק".

"בבניין משרדים יוקרתי לרוב לא ניתן למצוא פתרונות של שטחים לחברות קטנות, על כן אנו בקבוצת 'מבנה' מייעדים את שתי הקומות הראשונות בבניינים החדשים לחברות המשכירות חללי עבודה משותפים, כך שגם חברות קטנות יוכלו ליהנות מהשטחים המוצעים בפארק".

"אנחנו גאים ושמחים לקחת חלק בפיתוח פארק המדע וההיי-טק. אין לי ספק שהשותפות עם החברה הכלכלית ועיריית חיפה תמשיך בהצלחה מרובה גם בשלב זה. הבניינים החדשים בפארק יביאו לעיר חברות נוספות, ייצרו מקומות עבודה משמעותיים ויעזרו להשאיר את הצעירים המוכשרים בתוך העיר".

מנכ"ל החברה הכלכלית חיפה, אור שחף: "העיר חיפה שמה לה למטרה, לקדם חדשנות ויזמות במספר תחומים ובניהם תחום ה-Healthcare.החברה הכלכלית לחיפה, חברה לקבוצת הנדל"ן המובילה "מבנה", וביחד יזמנו את הקמת "פארק המדע וההייטק חיפה" שבו אנו מארחים אתכם היום.

כפי שניתן לראות, הפארק נבנה בסטנדרט בנייה הגבוה ביותר שיש וכולל משרדים, מעבדות, חדרים נקיים ועוד. אנו נמצאים כעת במבנה הראשון בקומפלקס שיכלול בסופו חמישה מבנים, המיועדים לחברות מחקר ופיתוח, חברות הייטק וביוטק, חברות מתחומים משלימים ונותני שירותים.פארק זה הוא כיום משכנם של חברות מובילות בתחומם ,ואני מקווה שבעקבות הביקור נראה חברות בינלאומיות נוספות בחיפה", הוסיף שחף.

יעל אופיר, מנכ"לית HealthIL: "לחיפה יש פוטנציאל רב להיות מרכז לאומי וגלובלי לנושא. יש כאן ידע, תשתיות מחקר ותמיכה ותרבות של סקרנות וחתירה למצויינות. אני כחיפאית, שגדלה וגרה כאן שמחה לראות את הצמיחה וההתקדמות".