החברה הכלכלית יוצאת עם תכנית חדשה לשמירה על הרצף התעסוקתי למפונים בחיפה

13.06.2024

מטרת התוכנית הינה למצוא פתרונות לשמירה על רצף תעסוקתי ובאותה עת לייצר פיילוט חיפאי, אותו ניתן יהיה לשכפל לרחבי הארץ. התמורה עבור התעסוקה של המפונים ממומנת על ידי תרומה נדיבה של כ-300 אלף דולר משותפות חיפה-בוסטון. מנכ"ל הכלכלית: "אני קורא למפונים נוספים לפנות לארגון בעצמי ולהתחיל את התהליך".

עם תחילת המלחמה הגיעו לחיפה כ-6,000 מפונים בעיקר מקרית שמונה, שלומי, קיבוץ דן ועוטף דרום. כיום יש בעיר כ-2,500 מפונים מהצפון אשר משך שהותם בעיר אינו ידוע ובשלב זה אין צפי לשינוי.

החברה הכלכלית לחיפה בשיתוף עיריית חיפה, שותפות חיפה-בוסטון, מרכז הזדמנות חיפה- מינהל הרווחה, ארגון בעצמי ושותפים נוספים הניעה תוכנית לשמירה על הרצף התעסוקתי למפונים השוהים בחיפה.

תוך זמן קצר מהשקת התוכנית נרשמו כ-80 מפונים ובימים אלו כבר מתחילים כ-20 משתתפים את התהליך הכולל ליווי הדוק והכוון תעסוקתי, שילוב בלימודים וקורסי הכשרה מקצועית, התנסות אצל מעסיק וחיזוק החוסן התעסוקתי.

לאור ההיענות המרשימה החליטו יוזמי התוכנית להרחיב אותה ולהוציא קול קורא נוסף למפונים בעיר, על מנת שיוכלו להשתלב ולהמשיך ברצף תעסוקתי מבלי לפגוע במענקים או תקבולים שמקבלים מהמדינה.

מטרת התוכנית הינה למצוא פתרונות לשמירה על רצף תעסוקתי עבור כ-75 מפונים בשלב הראשון השוהים בעיר, ובאותה עת לייצר פיילוט חיפאי, אותו ניתן יהיה לשכפל לרחבי הארץ. התמורה עבור התעסוקה של המפונים ממומנת על ידי תרומה נדיבה של שותפות חיפה- בוסטון, שתתרום בשלב הראשון כ-300 אלף דולר עבור הפרויקט.

מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, אור שחף: "אני שמח לראות שהבשורה יוצאת מחיפה. מבחינתנו 80 מפונים שנרשמו מיד עם פתיחת ההרשמה זה הישג משמעותי לכל הדעות, המחדד את הצורך וההבנה שאכן קיים צורך למתן מענה ייעודי לכך שהתוכנית נדרשת וחשובה. אני קורא למפונים נוספים לפנות לארגון בעצמי ולהתחיל את התהליך. חשוב לציין שמספר המקומות מוגבל אז כדאי להירשם". 

"תעסוקה היא לא רק פרנסה, תעסוקה היא משמעות, סיבה לקום בבוקר, להיות בעשייה ובתנועה", אומר יו"ר החברה הכלכלית לחיפה, רני בנדר, "כחברה האמונה על העסקים בחיפה, חשוב מאוד לדאוג הן לעסקים, ולא פחות לדאוג לקהילה השוהה בעיר מבחינה תעסוקתית, בתקופה מאתגרת בה אנו נמצאים. בימים אלו אנחנו בוחנים פרוייקטים חדשים נוספים, לקידום העסקים בעיר ובקרוב נוציא אותם לדרך".