יש לכם עסק עם חיפאיות: הושק מועדון לנשות עסקים בעיר

רדיו חיפה 107.5

21.02.2022

ויצו, העמותה להעצמה כלכלית לנשים Presentens, עיריית חיפה והחברה הכלכלית לחיפה משיקות את המועדון העסקי לבעלות עסקים בחיפה – “עסק עם חיפאיות” – לרגל יום האישה הבינלאומי.

היוזמה נולדה מתוך רצון ליצור בית איתן לנשים בעלות עסקים, בו הן יוכלו לצמוח ולהפריח את עסקיהן תוך שיתוף בהזדמנויות מקצועיות, למידת עמיתות, ונטוורקינג. כל הנשים המובילות את הפרויקט עושות אותו בהתנדבות. חזון המועדון הוא להוות קהילה לנשים בעלות עסקים בחיפה, המאפשרת שיתופי פעולה ומקדמת צמיחה אישית ועסקית של חברותיה המשפיעה על הרווחה הכלכלית והחברתית בחיפה. המטרה היא לקדם נשים מגוונות מרקעים שונים, בהן יזמיות ובעלות עסקים בחיפה, תוך הקניית כלים עסקיים יישומיים. במסגרת המועדון ייערכו מפגשים ואירועים במהלך השנה להגשמת המטרות והחזון שיכללו, בין השאר, נטוורקינג נשי חיפאי, עוצמתי, והקניית כלים עסקיים מתאימים.

יריית הפתיחה תיערך לקראת יום האישה הבינלאומי, ביום שישי ה-4 במרץ, במלון לה קאפלה, בין השעות 12:00-09:00. באירוע תתקיים גם הרצאה של קרן מרציאנו, עיתונאית ומגישת המהדורה הכלכלית בערוץ 12. נשים חיפאיות יזמיות, בעלות ומנהלות עסקים השואפות להקים, לפתח ולהרחיב את עסקיהן ולהעמיק את שיתוף הפעולה והקשר ביניהן, מוזמנות להירשם ולהגיע לאירוע – לחצו כאן.

אורלי קלימשטיין, מנכ”לית העמותה להעצמה כלכלית לנשים: “27 אחוז מהעסקים בבעלות נשים. משבר הקורונה אף הבליט את הפער המגדרי, נשים רבות חזרו לניהול העסק מהבית וה’ג’ינגול’ בין הבית, העסק והמשפחה הפך לאחד האתגרים המורכבים ביותר, כמו תחושת הלבד בניהול עסק. הגיע הזמן לחיזוקן על ידי הקמת מועדון בעלות עסקים חיפאי. שיאפשר רשת ביטחון, מידע, שיתופים, שותפויות ונטוורקינג”.

ורדית דוזלר-טנג’י, מנהלת סניף ויצו חיפה: “בשנים האחרונות הרבה יותר נשים פותחות עסקים קטנים ובינוניים מתוך רצון לאפשר לעצמן גמישות בגידול הילדים, בלי לוותר על השתלבותן בשוק התעסוקה. מגמה זו מחזקת אותן ומבטיחה להן ביטחון כלכלי ועצמאות כלכלית. השאיפה להשתלב בתוך עולם עסקים גברי היא לא פשוטה. אחד הקשיים של נשים בתווית צעדיהן בעולם העסקי הוא מחסור ברישות עסקי. נשים צריכות לגשר על הרבה שנים שבהן הן הפקירו את המגזר העסקי, הן צריכות גם להתגבר על הבניות תרבותיות ואנטגוניזם שעולה מערעור של הסטטוס קוו בעולם הגברי והמחולף של עולם העסקים”.

מיכל סני, החברה הכלכלית לחיפה: “תקופת הקורונה הביאה עמה אתגרים רבים לבעלות ולבעלי עסקים בעיר, וזו הזדמנות נפלאה לתמוך ולתת כלים לבעלות העסקים, ולקדם אותן. עסקים בבעלות נשים הם ממנועי הצמיחה המובהקים של המשק, וכחלק מהפעילות של החברה הכלכלית אנו שמחים ומתכבדים לקחת חלק ולהניע את פורום ‘יש לך עסק עם חיפאיות’, שמטרתו לקדם את נשות העסקים בעיר. החברה הכלכלית לחיפה שמה למטרה לפעול ולקדם את העסקים המקומיים בכלל לתמוך בעסקים המונעים על ידי נשים בפרט”.

אלונה סולד, יועצת ראש העירייה לקידום מעמד האישה: “עיריית חיפה פועלת במהלך כל השנה למען שווין מגדרי. אני שמחה להוביל יחד עם השותפים את הקמת המועדון העסקים ולסייע לקדם עסקים בבעלות נשים. אני מאמינה בכוח הנשי ובכוחה של קבוצה ליצירת הצלחות משותפות”.