מציינים 100 ימים: החברה הכלכלית לחיפה למען החטופים

מעריב

14.01.2024

במקביל לאירועים הרבים היום ברחבי הארץ, ולעצרת המחאה בת ה- 24 השעות, המתקיימת בכיכר החטופים בתל אביב, ציינה החברה הכלכלית לחיפה, 100 ימים בשבי, של השבויים שנחטפו לעזה במתקפת ה- 7.10.

לחברה הגיעו אסנת ומנחם גץ, דודם של החטוף, עומר נאוטרה, בן ה- 22. עומר נולד וגדל בלונג איילנד וקיבל חינוך ציוני. עוד מילדותו גילה תכונות של מנהיג מלידה, קפטן קבוצות הספורט בבית ספרו, פעיל בתנועות נוער יהודיות. רגע לפני הקולג׳ הוא החליט לקחת שנה ולהגיע למכינה קדם צבאית. במשך שנה זו, התחבר לבני גילו כשחזר לביתו בניו יורק שיקף להוריו את התלבטויותיו, לאחר התחבטות עם עצמו, החליט שהוא רוצה להיות כמו כל חבריו בישראל וקיבל החלטה להתנדב  לצבא כחייל בודד. ב-7.10 עומר נחטף.

אסנת גץ, דודתו, מייצגת את המשפחה בארץ, בעוד הוריו, ממשיכים את הלחץ הציבורי בארה"ב. את הסיפור על נער חברותי, מלא ציונות שמחת חיים וחברים, סיפרה בחברה הכלכלית, והצליחה לתת הצצה למה שעברה מהרגע שקיבלו את הבשורה המרה, ועד היום. היא גוללה את הסיפור ברגישות ונגעה בכולם.

 
אסנת גץ : ״עומר אהוב שלנו - אנחנו יודעים שאתה חזק. כל כך הרבה אנשים אוהבים אותך ומחכים לך כאן בישראל ובניו יורק. אבא ואמא עושים הכל להביא אותך ואת שאר החטופים הביתה עכשיו״.

אור שחף, מנכ"ל החברה הכלכלית לחיפה, שיזם את המפגש המרגש אמר:  "נפלה בחלקנו זכות גדולה לארח את אסנת ומנחם גץ, ולקבל הצצה ממה שעובר על משפחה שכל עולמה נחרב באותה שבת שחורה. אני מקווה שבקרוב נוכל לשבת ביחד ולשמוע את הסיפור מגוף ראשון. חייבים לעשות הכל ולהעלות מודעות בכל דרך, כדי שכל החטופים, אזרחים וחיילים יחזרו אלינו כמה שיותר מהר. מאחורי כל חטוף יש משפחה אוהבת שמחכה לו, כל חטוף הוא עולם ומלואו".